petak, 22. rujna 2017.

Safet Sušić kreirao jedan od najvećih preokreta u ovoj sezoni

Safet Sušić kreirao jedan od najvećih preokreta u historiji Alanyjaspora
Trabzonspor je imao veliko vodstvo od 3:0, ali su gosti iz Alanyaspora napravili nevjerovatan preokret, vjerovatno i najveći u historiji kluba i na kraju uspjeli slaviti veliku pobjedu. Trabzonspor je odlično otvorio utakmicu i nakon 32 minuta igre imao visoko vodstvo od 3:0, ali je ekipa Safeta Sušića uspjela sustići taj zaostatak.  Domaće je u vodstvo Kucka u 10. minuti, da bi naredna dva gola postigao Yilmaz u 21. i 32. minuti susreta. Alanyaspor je u završnici prvog poluvremena smanjio na 3:1 golom Lovea koji je dao nadu Sušićevom timu da ima nade za povratak u ovaj meč.  Već u desetoj minuti drugog poluvremena Junior Fernandes smanjio je vodstvo Trabzonspora na 3:2, da bi trinaest minuta kasnije svoj drugi gol postigao Vagner Love koji je sigurnim udarcem sa bijele tačke poravnao na 3:3.  Isti igrač je donio i potpuni preokret Alanyasporu kada je u 82. minuti ponovo pogodio iz penala i tako donio tek drugu pobjedu Alanyasporu u posljednjih devet ligaških utakmica.

Izvor:Sport1